Karjeros ugdymas: paskaita „Dabarties technologijos, praeities profesijos ir ateities kompetencijos“

 


Profesinės savanorystės projektas ,,Kam to reikia?“ yra tarpininkas tarp verslo profesionalų, norinčių dalintis savo patirtimi, bei mokyklų, siekiančių mokiniams suteikti reikiamų žinių. Tai - gyvosios teorijos pamokos mokiniams, kurių metu praktikai įtraukiami į profesinę savanorystę mokyklose, o moksleiviai skatinami kurti, mokytis ir tikėti savimi.
Šios iniciatyvos partneris bankas „Swedbank“ lapkričio 24 d. vyresnių klasių moksleivius pakvietė dalyvauti paskaitoje tema „Dabarties technologijos, praeities profesijos ir ateities kompetencijos“, kurią vedė dr. Nerijus Mačiulis, banko vyriausiasis ekonomistas. Paskaitą nuotoliniu būdu tiesiogiai galėjo stebėti ir Viečiūnų pagrindinės mokyklos 10 klasės mokiniai.
Kaip darbo rinką veikia ir formuoja technologijos? Kokių sričių specialistų poreikis ateityje mažės? Kokios kompetencijos bus vertingiausios ateityje ir kaip jas įgyti? Kaip nuspręsti, kokią studijų kryptį ir profesiją rinktis? Tai – dalis klausimų, į kuriuos atsakymus išgirdo dešimtokai paskaitos metu.

Lietuvių kalbos vyresn. mokytoja Sigita Muzikevičienė

 

   

Atgal