Viečiūnų jaunieji šauliai

 

Spalio 1 d. mokykloje pradėjo veikti jaunųjų šaulių būrelis. Jam vadovauja vyresnioji socialinė pedagogė Kristina Uteševa. Būrelyje dalyvauja 17 5 – 8 kl. mokinių. Spalio mėnesį suplanuoti keturi užsiėmimai po 2 val. Spalio pirmą dieną vyko pirmasis susitikimas, kurio metu vyresnioji socialinė pedagogė pristatė Šaulių sąjungos istoriją, ištakas bei struktūrą. Analizavome rikiuotės statutą, rūšis bei aptarėme rikiuotės komandas. Organizuojant karinius mokymus labai gelbsti šios srities specialistai, tai – KASP Dainavos apygardos 1-osios rinktinės kariai savanoriai. 109 kuopos savanoriai išsamiai paaiškino rikiuotės rūšis ir praktiškai parodė, kaip sudaroma rikiuotė, kaip vykdomos įvairios komandos rikiuotėje, kaip žygiuojama, kaip stovėti voroje ir kt.
Trečiasis Viečiūniškių šaulių užsiėmimas vyko VSAT prie LR VRM Varėnos rinktinės Druskininkų užkardoje. Užkardos vado pavaduotojas Valentinas Landa parodė, kaip metų eigoje kūrėsi mūsų valstybė ir kaip keitėsi valstybės ribos, pristatė pasieniečių darbo specifiką, karjeros galimybes bei privalumus. Supažindino su mokymosi tvarka pasieniečių mokykloje. Varėnos rinktinės Sargybų skyriaus vyresnysis specialistas Donatas Čebatorius pristatė ginklus, kuriuos galėjome apžiūrėti iš arčiau.
Labiausiai jauniesiems šauliams patiko kinologai – Saulius Kelmelis su tarnybiniu šunimi Wegas bei Povilas Šalinis su tarnybiniu šunimi Figaro. Stebėjome, kaip dresuoti kinologų šunys tiksliai atlieka komandas ir jiems pavestas užduotis: suranda paslėptus lauke daiktus, miške pasislėpusius žmones. Kinologai pasiūlė drąsiausiam mokiniui pačiam pabandyti, ką reiškia dresiruoti šunį. Buvo atnešti apsauginiai rūbai, paprašyta jais apsirengti ir suvaidinti bėglį. Šį bėglį, davus komandą, turėjo sulaikyti dresuotas pasieniečių šuo. Atlikti šią užduotį nepabūgo 8 kl. mokinys Egidijus Miciulevičius. Likome sužavėti pasirodymu ir kinologų darbu.
Dėkojame Druskininkų užkardos vadui Ričardui Birvinskui už skirtą transportą bei galimybę iš arčiau susipažinti su pasieniečio darbo specifika, na, o visiems specialistams dėkojame už nuoširdų bendradarbiavimą ir pagalbą ugdant jaunąją kartą.

Kristina Uteševa vyresnioji socialinė pedagogė ir muzikos mokytoja

 

    

 

   

Atgal