Susitikimas su rašytoju Tomu Dirgėla

 

 

Lietuvoje jau įsibėgėjo Metų knygos rinkimai, kurie kasmet vyksta nuo 2005 metų. Džiugu, kad šiais metais mūsų mokyklos biblioteka įsigijo vaikams ir paaugliams skirtus knygų penketukus.
Gruodžio 11 d. mūsų mokyklos mažieji skaitytojai susitiko su jaunuoju rašytoju Tomu Dirgėla. Jis pristatė savo knygą vaikams „Apie raganą Šiokiątokią“. Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros organizacijos Lietuvos skyrius pripažino šią knygą reikšmingiausiu 2014 m. debiutu, taip pat apdovanojo už stilingiausias iliustracijas (iliustratorė Dalia Karpavičiūtė), o šiais metais knyga pateko į „Metų knygos rinkimų 2015“ vaikų knygų penketuką.
Šiek tiek papasakojęs apie save, uždavė vaikams „šiokių tokių“ klausimų ir visus pakvietė paklausyti knygos ištraukų. Šios knygos ragana, nors gyvena miško trobelėje ir turi juodą katiną, tačiau nusiperka automobilį, siekia dainininkės karjeros, bando kurti eilėraščius ir raganų liaudies dainas, keičia gyvenimo būdą ir net patiria pirmąją meilę.
Vėliau rašytojas už užduotą patį įdomiausią klausimą pažadėjo padovanoti patį skaniausią apelsiną pasaulyje. Pakilo rankų miškas. Vaikai nustebo sužinoję, kad rašytojas knygą parašė per tris dienas, o į klausimą, kodėl ragana su viena kojine, knygos autorius susimąstė ir pažadėjo paklausti dailininkės.
Susitikimo pabaigoje mokiniai galėjo gauti Tomo Dirgėlos autografą su rašytojo brūkštelėjimu: „Smagaus skaitymo“.
Tikimės, kad mokiniai aktyviai dalyvaus rinkimuose, skaitys knygas, vertins ir balsuos už labiausiai patikusią.


Dailės vyresn. ir technologijų mokytoja Aurelija Vilūnienė
Bibliotekos vedėja Akvilė Vitkauskė

   

Atgal