Respublikinis ekologinis konkursas ,,Mano žalioji palangė 2017“

 

Būrelį ,,Gamtos bičiuliai“ lankantys mokiniai dalyvauja respublikiniame ekologiniame konkurse ,,Mano žalioji palangė“, kurį organizuoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras ir VU botanikos sodas.
Konkurso tikslas – skatinti ir propaguoti žalių namų idėjas, įtraukiant į praktinę veiklą ikimokyklinukus, mokinius bei suaugusiuosius, ugdyti vaikų jautrumą gamtos grožiui. Konkurso dalyviai suskirstyti į grupes, vertinimas vyks etapais, atskirose kategorijose.
Anksti pavasarį mokiniai rinko panaudotus indelius ir taip prisidėjo prie šiukšlių mažinimo. Įsigijo daržovių, gėlių, prieskonių sėklų, pasiruošė purios žemės, skirtos daigų auginimui. Į indelių apačią įdėjo drenažo sluoksnį, žemės. Pasirinko saulėtą palangę, nes daigams augti reikia saulės. Kovo mėnesį sėjo įvairių daržovių, prieskonių, gėlių sėklytes. Pasėję sėklas uždengė plėvele, kad sėklos greičiau sudygtų. Mokiniai sužinojo, kad sėkloms sudygti reikia šilumos ir drėgmės. Po 4-7 dienų pasirodė pirmieji žali ir gležni daigeliai.
Mokiniai džiaugėsi stebėdami, kaip iš grūdelio išauga naujas daigas, juos puoselėjo, prižiūrėjo, laistė. Žaliąją palangę papuošė savo pagamintomis gėlėmis, indelius – drugeliais. Vėliau gėlių daigais papuoš mokyklos erdves, kurios džiugins rudenį sugrįžus į mokyklą. Daržovių, prieskonių daigus mokiniai pasodins savo lysvėse. Džiaugiuosi, kad augalų auginimas leido mokiniams pajusti ryšį su gamta, padėjo pažinti ir suprasti supantį pasaulį jį stebint, tyrinėjant, suteikė daug teigiamų emocijų.

Biologijos vyresnioji mokytoja Jūratė Kleponienė

 

 

    

 

 
 
   

Atgal