„PATRULIO TAKU“

 

2016 m. rugsėjo 17 d. Viečiūnų jaunųjų šaulių būrelis kartu su vadove Kristina Uteševa dalyvavo 13 km žygyje „Patrulio taku“. Žygiui vadovavo Druskininkų užkardos vado pavaduotojas Valentinas Landa, o jam talkino Domantas Landa. Žygis prasidėjo nuo Raigardo pasienio kontrolės punkto. Buvome įspėti - eiti reikės atidžiai, nemindžiojant stebimos teritorijos, kad nesuklaidintume patruliuojančių pasieniečių. Užkardos vado pavaduotojas pasakojo, kaip vyksta sienos stebėjimas, kokiose situacijose atsiduria patruliuojantys pasieniečiai. Įdomu buvo stebėti žvėrių pėdsakus. V. Landa pasakojo, kad pasieniečiai yra pastebėję ne tik stirnų, briedžių ar šernų patruliuojamoje zonoje, bet ir sutikę retesnį gyvūną - stumbrą.
Oras pasitaikė puikus, tad žygeiviai patyrė daug malonių įspūdžių. Poilsio metu mokiniai galėjo apžiūrėti pasieniečių ginkluotę, pasivažinėti su pasieniečių keturračiu. Eiti smėlėtu takeliu, kai kojos tarsi mina vietoje, pasirodė tikras iššūkis, tačiau gamtos vaizdai, kurie atsivėrė užlipus ant didelės smėlėtos kalvos, atpirko viską.
Žygį jaunieji šauliai baigė moderniame Latežerio vietinio susisiekimo (dvišalio) punkte. Dėkojame Druskininkų pasienio užkardos vado pavaduotojui Valentinui Landai už puikų bendradarbiavimą, geranoriškumą ir pagalbą organizuojant žygį. Taip pat padėkoti už nuoširdų bendravimą su vaikais ir pagalbą žygio metu norime Domantui Landai.

 

Vyresnioji socialinė pedagogė ir muzikos mokytoja Kristina Uteševa

  

     

            

 

 
 
   

Atgal