Krašto apsaugos dienos minėjimas
2016-10-07

 

2016 m. spalio 7 d. mokykloje kartu su būriu Dainavos apygardos 109 kuopos karių savanorių minėjome Krašto apsaugos dieną. Mokyklos direktorė Elvyra Česnulevičienė pasveikino karius savanorius su profesine švente ir įteikė jiems mokinių rankomis sukurtus keramikinius darbelius.
Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dainavos apygardos 1-osios rinktinės vadas Kęstutis Valenta supažindino mokinius su Lietuvos kariuomenės struktūra, kariniais laipsniais, mokymosi bei tolimesnio studijavimo galimybėmis. Išsamiai paaiškino tarnybos būdus, kiekvienai tarnybai būdingą specifiką, privalumus. Vadas pasakojo, kad vieną kartą metuose kariuomenė atsiveria visuomenei, t.y. parodo karių artimiesiems ir visuomenei, ko kariai išmoko tarnaudami. Mokiniai žiūrėdami ištraukas iš karių pratybų suvokė, kiek reikia ištvermės, ryžto, drąsos ir tikėjimo savo jėgomis tam, kad taptum tikru savo srities profesionalu. Dainavos apygardos 1-osios rinktinės vadas Kęstutis Valenta akcentavo, kad garbė, pareiga, karjera, pinigai, mokslas, draugai – tai priežastys, dėl kurių verta eiti kario keliu.
Po pristatymo mokiniai pasiskirstę į du būrius dalyvavo pažintinėje ir praktinėje veikloje. Pirmasis būrys apžiūrinėjo gausią ginkluotę, domėjosi maskavimosi būdais, aiškinosi, kaip karys savanoris išgyvena žygiuose, pratybose, kurios trunka kelias dienas miškuose, taip pat, ką kariai valgo, kur miega, kodėl nesušąla, kodėl juos sunku pastebėti. Kariai savanoriai aiškino, kiek reikia kantrybės gulint ramiai pasaloje, kai lyja lietus arba atvirkščiai, kai vasarą būna karšta.
Antrasis būrys tuo metu mokyklos sporto salėje mokėsi rikiuotės pagrindų. Iš pažiūros toks paprastas dalykas, kaip žygiavimas, kai kuriems mokiniams pasirodė nemenkas iššūkis. Vėliau būriai apsikeitė veiklomis.
5 – 8 kl. mokinių 8 komandos sudalyvavo estafetėje, kurios metu komandos kapitonas su kareiviška kuprine ant pečių privalėjo apibėgti žvalgybos ratą, o likusieji komandos draugai turėjo kuo greičiau transportuoti sužeistą draugą. 3-ąją vietą užėmė „Šauliukų“ komanda, 2-ąją vietą, atsilikusios tik 1 sekunde, užėmė mergaičių „Laimėtojų“ komanda, na, o 1-oji vieta atiteko „Teletabių“ komandai. Ši estafetė parodė, kad svarbu ne ūgis, jėga ar greitis, o visų svarbiausia yra geras komandinis darbas. Mokytojos pastebėjo, kad vaikai niekuomet taip noriai nedalyvavo įvairiose rungtyse, kaip šiose kariškose. Tai buvo matyti iš smalsių vaikų akių ir didelio noro prieiti, paliesti, paklausti...
Po visų rungčių, 109-osios kuopos kariai savanoriai mokyklos stadione pademonstravo dūmų sprogstamuosius paketus ir dūmines uždangas, o laimėtojų komanda mokyklos stadione galėjo atlikti po vieną simbolinį pergalės šūvį.
Dėkojame Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dainavos apygardos 1-osios rinktinės vadui Kęstučiui Valentai ir 109 kuopos kariams savanoriams už sužadintą mokinių smalsumą, geranoriškumą ir puikias renginio akimirkas.

 

Vyresnioji socialinė pedagogė ir muzikos mokytoja Kristina Uteševa

 

  

 

 
 
   

Atgal