SAVAITĖ BE PATYČIŲ „ĮDOMŪS, NES SKIRTINGI

 

Kovo 19-23 dienomis progimnazijoje vyko akcija, skirta paminėti savaitę be patyčių „Įdomūs, nes skirtingi“. Šios akcijos metu veikė paštas „Linkėjimai draugui“, pertraukų metu mokyklos bibliotekoje buvo galima žiūrėti filmus prevencine patyčių tema, aptarti socialinių reklamų prieš patyčias svarbą arba tiesiog pasižiūrėti gerų animacinių filmų apie draugystę. Pirmojo aukšto fojė buvo sukurta foto sienelė su mintimis apie draugystę, jos vertę, prie kurios per pertraukas mokiniai galėjo nusifotografuoti su savo geriausiais draugais.

Progimnazijos 3-8 klasių mokiniai dalyvavo anoniminėje apklausoje „Patyčių paplitimo mastas Viečiūnų progimnazijoje“. Rezultatai bus aptarti mokytojų metodinėje grupėje. Visuomenės sveikatos specialistė 5-8 kl. vedė  klasės valandėles patyčių prevencine tema „Pabendraukime draugiškai prie arbatos puodelio“. Buvo parengtas stendas „Ką daryti, jei susidūrei su patyčiomis“.

7 klasės mokiniai su auklėtoja žiūrėjo bei aptarė filmą prieš patyčias „Atstumtoji“. Klasės bičiuliams į linkėjimų šulinį įdėjo savo palinkėjimus ir geras mintis. 8 klasės mokiniai su auklėtoja sukūrė gražių žodžių medį ir skėtį apsaugantį nuo patyčių. 6 klasės mokiniai su auklėtoja kalbėjosi tema „Kaip padėti draugui?“ ir savo draugiškus linkėjimus sudėjo į „linkėjimų šulinį“. Progimnazijos pirmokai ir antrokai dalyvavo pamokėlėje „Kaip įveikti baimę, pyktį, liūdesį?“. Pamokėlę vedė psichologė asistentė bei klasės auklėtojos. 3 ir 4 klasių mokiniai dalyvavo projektinėje veikloje „Laikas kartu“. Jie analizavo tokias temas kaip draugystė, atstūmimas ir vienatvė.

Visa Viečiūnų progimnazija draugiškai paminėjome tarptautinę žmonių su dauno sindromu tolerancijos dieną. Išreiškėme savo palaikymą žmonėms, kurie yra kitokie, dėvėdami skirtingas kojines. Savaitę be patyčių baigėme nepaprastai jautraus ir prasmingo filmo „Gerumo stebuklas“ peržiūra.

 

 

 
 
   

Atgal