Šviečiamosios gyvulininkystės projektas tęsiasi:
pažintis su Augų ūkiu Didžiasalio kaime.

 

Penktadienio rytą Viečiūnų progimnazijos pradinukai išsiruošė į Augų ūkį, esantį Didžiasalio kaime. Kadangi jau antri metai dalyvaujame Šviečiamosios gyvulininkystės projekte, tai pažintinę kelionę apie gyvulininkystę mums organizavo VšĮ „Mokslinės paslaugos“ koordinatorė dr. Edita Meškinytė – Kaušilienė.
Ūkyje vaikai pamatė, kaip šeimininkė paslėgė varškės sūrį, išgirdo, kaip gimsta fermentiniai sūriai „nuo pievos iki stalo“, patys sviestamušėje mušė sviestą, apžiūrėjo ūkį, pamelžė pienelio iš medinės karvytės, aplankė arkliukus, paglostė veršelius, susipažino kaip mechanizuotai melžiamos karvės, kaip surenkama gausybė kiaušinių iš čia pat esančios vištidės. Visur juos lydėjo gausi kalakutų šeimyna. Vėliau vaikai gavo po didžiulę riekę duonos, užteptos jų pačiu muštu sviestu ir sūrio rieke.
Dr. Edita Meškinytė – Kaušilienė vaikams pristatė Šviečiamąją gyvulininkystės programą: kokie gyvuliai, paukščiai, kailiniai žvėreliai auginami Lietuvoje, kokia produkcija iš jų gaminama. Pateikė klausimų, į kuriuos atsakius, vaikų laukė dovana - saldus prizas.
Po teorinių ir praktinių žinių gausos vaikai gavo puikius pietus – vištienos sriubos ir kugelio.
Laimingi, įgavę daug naujų žinių apie žemės ūkį, vaikai grįžo namo.

Pradinio ugdymo vyresnioji mokytoja Aušra Trikšienė

  

 

 

 
 
   

Atgal