Akcija „Jausmų barometras“

 

Spalio 10 d. kasmet minime Pasaulinę psichikos sveikatos dieną. Psichikos sveikata – tai emocinis ir dvasinis atsparumas, kuris leidžia patirti džiaugsmą ir ištverti skausmą, nusivylimą, liūdesį. Tai teigiamas gėrio jausmas, kuriuo remiasi tikėjimas savo bei kitų žmonių orumu ir verte.
Siekiant geresnės žmonių psichikos sveikatos svarbiausia yra stiprinti psichinį atsparumą. Rekomenduojama iš anksto ir pernelyg nepergyventi dėl galimų sunkumų, mokytis prisiimti atsakomybę, nebijoti įveikti sunkių užduočių, džiaugtis tuo ką turi (draugus, artimuosius, maisto ir pan.), susirasti mėgstamą veiklą, nuolat tobulinti save. Psichinė sveikata priklauso ir nuo fizinės – sportuojantis, sveikai besimaitinantis, gerai išsimiegantis žmogus yra energingas ir optimistiškai nusiteikęs.
Minint šią dieną sveikatos priežiūros specialistė mokykloje organizavo akciją „Jausmų barometras“. Kiekvienas akcijos dalyvis įvardino savo jausmą, kurį tuo metu jautė, ir „įdėjo“ jį į atitinkamą jausmo kišenėlę. Paaiškėjo, kad mokinių savijauta pozityvi, blogai besijaučiančių buvo mažai.

Sveikatos priežiūros specialistė Vilija Žadeikienė

 

   

Atgal