Seminaras Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje

 

Spalio 10 d. Kultūros ministerija kartu su Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka seminare tema „Viešųjų ir mokyklų bibliotekų bendradarbiavimo patirtys ir gerosios praktikos mainai“ pristatė geriausias mokyklų, bibliotekų bendradarbiavimo patirtis bei nusibrėžė dar platesnius uždavinius ateičiai. Seminare dalyvavo ir progimnazijos bibliotekos vedėja Akvilė Vitkauskė.
„Mūsų požiūriu, bibliotekoms tenka ypač svarbus vaidmuo stiprinant vaikų ir jaunimo kultūrines ir informacines kompetencijas, raštingumą ir kūrybingumą“, – kalbėjo viceministras Renaldas Augustinavičius.
Lietuvoje turime ne vieną gerosios praktikos pavyzdį, kaip biblioteka gali efektyviai įsijungti į vaikų ugdymo, kūrybiškumo skatinimo procesus. Šis seminaras tai pirmas žingsnis, siekiant aptarti savivaldybių viešųjų ir mokyklų bibliotekų jungtinės veiklos organizavimo gerosios praktikos pavyzdžius, įvertinti kylančias problemas bei ieškoti galimų šių problemų sprendimo būdų. Tiek mokyklos, tiek viešajai bibliotekai mokinys yra skaitytojas, turintis savų interesų, kuriam reikia kokybiškų paslaugų ir informacijos, tinkamos bibliotekos aplinkos, kuris nori naudotis naujausia įranga ir inovatyviomis technologijomis.
„Tad seminaro tikslas ir yra apibendrinti, kokios šiuo metu taikomos bendradarbiavimo formos būtų tinkamiausios, siekiant pagrindinio bibliotekų tikslo – stiprinti mokinių kultūrinių, informacinių kompetencijų bei raštingumo ugdymo veiklas, skatinti jų kūrybingumą ir kultūrinę savimonę“, – apibendrino viceministras R. Augustinavičius.

Kultūros ministerijos informacija


Nuotraukos autorius Mantas Bartaševičius

 

 

 
 
   

Atgal